Автор Тема: Українка Марина В'язовська здобула найпрестижнішу у світі нагороду в галузі мате  (Прочитано 966 раз)

Оффлайн СryptoMaxSun

 • Administrator
 • Legendary
 • *****
 • Сообщений: 2528
 • Поблагодарили: 48 раз(а)
 • Karma: +32/-0
 • Администратор форума
  • Просмотр профиля
  • Bittogether.com - Первый украинский криптовалютный форум
Українка Марина В'язовська здобула найпрестижнішу у світі нагороду в галузі математики (фото)


 Вчену з Києва нагородили за вирішення завдань про найщільнішу упаковку однакових сфер у 8 вимірах. Марина В'язовська стала другою жінкою в історії, яка заслужила Філдсівську премію.

Випускниця Київського університету, 37-річна Марина В'язовська здобула у Гельсінкі Філдсівську премію. Лауреатів премії оголосив Міжнародний математичний союз.

Найпрестижнішу математичну нагороду вручають 1 раз на 4 роки. В'язовська отримала її за вирішення завдань про найщільнішу упаковку однакових сфер у 8 вимірах.

"За доказ того, що грати Е8 забезпечує найщільнішу упаковку однакових сфер у 8 вимірах та за подальший внесок у пов'язані екстремальні завдання та проблеми інтерполяції в аналізі Фур'є", – зазначили вчені.

Професор математики в Інституті перспективних досліджень Прінстона високо оцінив внесок В'язовської у науку.

"В'язовська винаходить свіжі та несподівані інструменти, за допомогою них можна подолати природні бар'єри, які стримували нас роками", – прокоментував він.

Быстрый Фокус | Украина, новости, война

Марина В'язовська здобула у Києві ступінь бакалавра математики, а диплом магістра готувала вже у Німеччині. Зараз вона працює у федеральній політехнічній школі у швейцарському місті Лозанна.

Філдсівська премія – хто з жінок її отримував?

Філдсівську премію заснували у 1936 році, її вручають математикам у віці до 40 років за видатні досягнення.

В'язовська – друга жінка в історії, яку нагородили Філдсівською премією. Першою була громадянка Ірану Маріам Мірзахані, яка отримала премію у 2014 році.

Міжнародний конгрес математиків, на якому вручають Філдсівську премію, цього року мав відбутися у Санкт-Петербурзі. Через пов'язану з Росією повномасштабну війну в Україні місто позбавили права проведення заходу.

Окрім В'язовської, цього року нагороду отримали француз Уго Дюмініль-Копен, британець Джеймс Мейнард та вчений із Південної Кореї Джун Ха.

Фокус раніше писав, що у жовтні 2017 року Марина В'язовська здобула індійську премію в галузі математики SASTRA Ramanujan Prize.

Цього ж року українці вручили премію імені французького математика Рафаеля Салема. Її щороку присуджують молодим математику за визначні результати досліджень.

Посилання на новину

Donation Bitcoin на развитие форума: 1AZuR5M5rq8uT9nZvQ5yXNkokXb3vNd1pM   XMR:48eiB7duySuY21w1cYCiNiJJqtrH5v4L8F39eNJxNhpyJUrh6qmqDAxfGjKWQmHx1Wdqumm5YhePDjcCFE3nBQNDAnHpLxP
 

 

Яндекс.Метрика